Program "Szkoła z klimatem"

12.2023

PRZYSTĄPIŁA DO PROGRAMU„ SZKOŁA Z KLIMATEM”.

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła z Klimatem”, do którego zaprosiła nas Jaworznicka Izba Gospodarcza.
Główne cele programu to:
  • Tworzenie Przyjaznej Przestrzeni Szkolnej: Wyobraźcie sobie, że możecie zmienić swoją szkołę, uczynić ją bardziej przyjazną i ekologiczną. Właśnie tego dotyczy pierwszy cel.
  • Ogród Deszczowy i Edukacja Ekologiczna: Drugi cel to realizacja modelowego ogrodu deszczowego i zajęcia na temat ochrony środowiska.
Biorąc udział w programie mamy szansę zaprojektować dla szkoły pomysłowe wnętrze lub zewnętrzny ogród deszczowy. Aby mieć szansę na realizację jednego z  powyższych celów nasza szkoła musiała przygotować prace plastyczne dowolną techniką wraz z opisem do każdego z powyższych celów, które zostaną ocenione przez komisję konkursową.
Grupa uczniów z klas 7 i 8 z pomocą nauczycieli geografii, chemii fizyki, biologii i plastyki przygotowała makietę terenu szkoły wraz z budynkami, która przedstawiała propozycję zmiany wnętrza szkoły i krótki opis (dlaczego  właśnie taka zmiana jest konieczna). Do drugiego celu –uczniowie przedstawili na makiecie  jak widzą zbiór deszczówki wokół  szkoły i krótko  opisali dlaczego jest to takie ważne. Uczniowie przy tworzeniu makiety wykorzystywali  materiały z recyklingu.Finalnie zostaną wytypowane trzy placówki naszego miasta, w których zostanie zrealizowany program „Szkoła z klimatem – działania partycypacyjne dla człowieka i środowiska”.