Wizyta w schronisku

12.2023

W dniu 20.12.2023r. uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas pod opieką Pani Karoliny Żbik i Pani Anny Sipy, udali się z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chełmku. Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została wcześniej zbiórka karmy i innych rzeczy niezbędnych zwierzętom przebywającym w schronisku. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Podczas wizyty pracownicy opiekujący się zwierzętami oprowadzili nas po terenie schroniska, w którym obecnie przebywa 150 zwierząt. Najważniejszą lekcją dla uczniów było to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Ważne jest, aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.