Grudzień w liczbach

01.2024

Zaczął się już nowy rok, więc czas na grudniowe podsumowania aktywności czytelniczej. Odnotowano 124 odwiedziny w czytelni oraz 197 odwiedzin w wypożyczalni, podczas których wypożyczono 168 książek: 51 lektur oraz 117 książek beletrystycznych i związanych z zainteresowaniami. Najwięcej czytelników przyciągnęły biblioteczne Mikołajki, które odbyły się 8 grudnia. Również ogłoszona akcja "Zabierz książkę na Święta" zachęciła dzieciaki do wypożyczeń. Do najbardziej aktywnych klas należą:
3B - 41 książek
3A - 29 książek
2A - 28 książek
Czas wyłonić również najlepszych czytelników miesiąca:
I miejsce - 14 książek:
Adam Malina z 3b
II miejsce - 6 książek: Pola Rutkowska z 3a

III miejsce - 5 książek: Emilia Jamróz z 3a
Gratulacje dla zwycięskich klas ora
z najlepiej czytających uczniów, którzy tradycyjnie zostaną nagrodzeni podczas najbliższego apelu szkolnego. Może wśród postanowień noworocznych naszych czytelników pojawią się i takie, by w tym roku przeczytać jak najwięcej książek? Mrugnięcie

Właściwym celem książek jest zmusić umysł, żeby myślał po swojemu. Cecil Morley