Laboratoria Przyszłości - I półrocze

01.2024

Nasza szkoła w tym roku szkolnym kontynuuje uczestnictwo w programie Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy Centrum GovTech. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki otrzymanemu wsparciu uczniowie szkoły na bieżąco korzystają z nowoczesnych narzędzi technologii wspierających edukację. Nowoczesny sprzęt taki jak np. drukarka 3 D, długopisy 3 D, Gogle VR, klocki Gigo, pistolety do klejenia itp. są wykorzystywane podczas lekcji przedmiotowych, zajęć dodatkowych, a także podczas zajęć świetlicowych. Projekt „ Laboratoria Przyszłości” daje uczniom możliwości rozwijania swoich zainteresowań, wykorzystania sprzętu w praktyce, sprzyja integracji oraz współtworzeniu kreatywnych projektów.
                                                                                                                                              Anna Dzierwa-Jaromin