Luty w liczbach

02.2024

Jak ten miesiąc szybko upłynął, pewnie dlatego, że przez jego pierwszą połowę trwały ferie zimowe a do szkoły wróciliśmy dopiero 12 lutego. W związku z tym nastał czas na podsumowanie uczniowskiej aktywności czytelniczej. W wypożyczalni bibliotecznej zanotowano 296 odwiedzin, podczas których wypożyczono 265 książek – całkiem ładny wynik trzeba przyznać, zaś w czytelni zanotowano 149 odwiedzin.
Warty podkreślenia jest fakt, że pierwszoklasiści zaraz po feriach zaczęli wypożyczać książki, co jest oczywiście zauważalne w statystyce, gdyż od razu znacząco prześcignęli inne klasy i wybili się na I miejsce!
1a - 106 wypożyczeń!
2a - 31 wypożyczeń
3a - 20 wypożyczeń
Tuż za podium znalazły się klasy: 3a i 4a z 16 wypożyczeniami.
Najaktywniejsze czytelniczki lutego to uczniowie klasy 1a:
Maja Żuraw - 11 książek
Kinga Kasperek - 9 książek
Aniela Wrzoskiewicz - 9 książek
Milan Dzikowski - 9 książek

Julia Cieżak - 8 książek
Tak oto wygląda sytuacja zeszłego miesiąca  gratulacje dla najlepszych klas i czytelników! Tymczasem zaczął się już marzec i w oczekiwaniu na nadchodzącą wiosnę serdecznie zapraszamy Was do odwiedzania biblioteki jak najczęściej.

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera." Monteskiusz