Prelekcja na temat działalności Hospicjum w Jaworznie

03.2024

W dniu 6 marca w naszej szkole została przeprowadzona prelekcja przez panią Iwonę Pawelec (Koordynatorkę Wolontariatu Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta) na temat działalności Hospicjum w Jaworznie. W prelekcji brali udział uczniowie klas 4-8. Pani Iwona omawiała działalność wolontariatu hospicyjnego. Przedstawiła najważniejsze cele i zadania wolontariatu do których należą: organizowanie akcji, kwest, kampanii hospicyjnych, karmienie chorych, rozmowa z chorymi ludźmi. Podkreśliła sens istnienia i działalności hospicjów w Polsce. Ukazała misję każdego hospicjum, jako instytucji niosącej wszechstronną pomoc chorym ludziom w ich terminalnym okresie rozwoju choroby nowotworowej. Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. Niektórzy z nich wyrazili chęć niesienia pomocy ludziom chorym przebywających w jaworznickim hospicjum.

Nasza szkoła otrzymała również w prezencie cebulki żonkili, które już wkrótce posadzimy z naszymi wolontariuszami przyłączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei.

Serdecznie dziękujemy pani Iwonie za poświęcony czas