Zajęcia profilaktyczne w ramach programu "Trzymaj formę"

03.2024

W ramach programu „Trzymaj Formę”, propagującego zdrowy styl życia poprzez zbilansowane odżywianie i regularną aktywność fizyczną oraz unikanie szkodliwych substancji, w dniu 15.03.2024r. przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadziła w klasach VII a, VII b i VIII a zajęcia dotyczące negatywnego wpływu substancji psychoaktywnych na zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Uczniowie dowiedzieli się co to są substancje psychoaktywne, na jakie grupy się dzielą i jak upośledzają pracę organizmu. Swoją nową wiedzę mogli samodzielnie zweryfikować podczas spaceru alko/narko-goglach, który wywołał sporo emocji wśród nich.

Katarzyna Czerkawska