LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - II PÓŁROCZE

06.2024

W drugim półroczu poza Dniem Naukowca uczniowie wraz z nauczycielami wykorzystywali pomoce dydaktyczne pozyskane w ramach programu Laboratoria Przyszłości w trakcie lekcji. Na zajęciach świetlicowych dzieci tworzyły budowle z klocków Gigo. W czasie chemii i fizyki  na bieżąco korzystały z wagi laboratoryjnej pozyskanej w ramach projektu. Służyła ona do odważania substancji chemicznych, a także uczniowie stosowali ją na fizyce przy wyznaczaniu gęstości prostopadłościanów wykonanych z różnych substancji. Na lekcjach fizyki klasa 8 korzystała  ze zwierciadeł wklęsłych i wypukłych przy omawianiu tematu z optyki dotyczącego zwierciadeł i ich zastosowań. W czasie lekcji geografii uczniowie na bieżco używali Gogle VR. Pozwalały one na przeniesienie się do wirtualnego świata i doświadczyć symulowanej rzeczywistości w sposób niemożliwy do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnych metod nauczania. W trakcie drugiego semestru uczniowie wraz z nauczycielem informatyki na bieżąco korzystali także z drukarki 3 D. Przy jej pomocy tworzyli różne przedmioty trójwymiarowe. Pomoce dydaktyczne pozyskane w ramach programu Laboratoria Przyszłości były bardzo pomocne, uatrakcyjniały zajęcia, pomagały dzieciom przyswajać wiedzę oraz realizować kreatywne pomysły w praktyce.