Światowy Dzień Wolontariatu

12.2019

Z okazji Światowego Dnia Wolontariatu dnia 3 grudnia br. gościliśmy w szkole niezwykłych gości – pracowników Sosnowieckiego Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła, którzy opowiedzieli uczniom z klas IV – VIII o swojej pracy w Hospicjum.

Zaproszeni goście kapelan Mariusz Biśta, wolontariuszka – p. Jadwiga Wawrzyniuk i koordynator wolontariuszy p. Tomasz Kwiecień zapoznali uczniów z działalnością Hospicjum.

Hospicjum to miejsce, w którym przebywają ludzie nieuleczalnie chorzy, będących w ostatnim okresie ziemskiego życia. Hospicjum stara się otoczyć opieką chorego w ostatnich miesiącach, dniach, godzinach życia. Zapewnia opiekę medyczną, duchową i psychologiczną. Zaproszeni goście opowiedzieli uczniom o pracy wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, aby towarzyszyć chorym w ich ostatnich chwilach życia. Pracownicy Hospicjum starają się czynić wszystko, aby zapewnić choremu życie bez bólu, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, wśród przyjaznych mu osób. Hospicjum niesie pomoc wszystkim ludziom, bez względu na wyznanie. Działalność Hospicjum wspierana jest przez liczne koncerty, organizacje i akcje charytatywne.

Pracownicy Hospicjum zachęcali uczniów do udziału w akcjach charytatywnych, do okazywania bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym, do zostania wolontariuszami.

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym

i jak się z nimi dzielisz”.

Szkolne Koło Caritas