Luty - miesiąc zakochanych w czytaniu!

02.2020

Od początku miesiąca namawiamy Was, aby pokochać spędzanie czasu ze słowem pisanym. Ma to miejsce za sprawą wystaw bibliotecznych, na których można podziwiać czerwone serduszka w dużej ilości i hasła zachęcające do czytania. Ekspozycję ozdabiają też świetne memy biblioteczne, które  udostępnione zostały na portalu Lustro Biblioteki. Ich autorkami są: Izabela Czop, Monika Schmeichel-Zarzeczna i Natalia Kraszkiewicz pracujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie.
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły byli zaproszeni do zabawy "Randka w ciemno z książką". Na każdej przerwie lekcyjnej można było wypożyczyć tajemniczą książkę. Dla niepoznaki każda z nich opakowana była w gazetę, natomiast informacje na przyklejonym serduszku sugerowały, dla kogo jest przeznaczona - chłopak i/lub dziewczyna oraz przedział klasowy. Trzeba przyznać, że zabawa okazała się być przednia, a i frekwencja tego dnia była wielce zadowalająca - wypożyczono aż 90 książek!
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w walentynkowej akcji czytelniczej i zachęcamy każdego z osobna - zakochaj się w czytaniu!